Nieodpłatna pomoc prawna i nieodpłatne poradnictwo obywatelskie w Powiecie Kwidzyńskim

UWAGA - ZMIANA GODZIN DYŻURU

W związku ze zmianą godzin urzędowania Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Prabutach, Starostwo Powiatowe w Kwidzynie informuje, że w dniu 18 listopada 2022 r. (piątek) dyżur w Punkcie Nieodpłatnej Pomocy Prawnej w Prabutach będzie świadczony w godzinach 08:00-12:00.

Wznowienie stacjonarnej działalności punktów

W związku z poprawą sytuacji epidemiologicznej na terenie kraju oraz łagodzeniem obostrzeń związanych z przeciwdziałaniem zagrożeniom związanym z COVID-19, od dnia 14 marca 2022 r. wznawia się stacjonarną działalność punktów nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego zlokalizowanych na terenie Powiatu Kwidzyńskiego.

Zapisy

Umówienie terminu wizyty możliwe jest poprzez:

2 Punkty Nieodpłatnej Pomocy Prawnej

Punkt Nieodpłatnej Pomocy Prawnej w Kwidzynie przy ul. Kościuszki 29b - prowadzony w siedzibie Starostwa Powiatowego przez adwokatów i radców prawnych ze Stowarzyszenia OVUM (tel. 58 350-15-15, e-mail: biuro@ovum.org.pl)

  • od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00-16:00.

 

Punkt Nieodpłatnej Pomocy Prawnej w Prabutach przy ul. Łąkowej 24 - prowadzony w siedzibie Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej:

1 Punkt Nieodpłatnego Poradnictwa Obywatelskiego z dyżurem o specjalizacji mediacja

Punkt Nieodpłatnego Poradnictwa Obywatelskiego w Kwidzynie przy ul. Kościuszki 29b - prowadzony w siedzibie Starostwa Powiatowego przez doradców, w tym prawników, adwokatów i radców prawnych ze Stowarzyszenia OVUM (tel. 58 350-15-15, e-mail: biuro@ovum.org.pl):

  • od poniedziałku do piątku w godzinach 07:00-11:00;
  • w czwartek w godzinach 07:00-11:00 - dyżur o specjalizacji mediacja.

Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Powiatu Kwidzyńskiego. Na jego terenie istnieje również możliwość skorzystania z jednostek nieodpłatnego poradnictwa, których lista dostępna jest tutaj. Istnieje możliwość korzystania z dyżurów specjalistycznych utworzonych na terenie całego kraju - za pomocą środków porozumiewania się na odległość.