Punkt Nieodpłatnego Poradnictwa Obywatelskiego w Stężycy

Zapraszamy do skorzystania z usług punktu nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego zlokalizowanego w Stężycy przy ul. Królewskiej 6 w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej. Nieodpłatne poradnictwo obywatelskie świadczone jest osobom uprawnionym przez doradców Stowarzyszenia OVUM, w tym adwokatów, radców prawnych i prawników, według następującego harmonogramu:

  • od poniedziałku do środy oraz w piątki w godzinach 08:00-12:00;
  • w czwartki w godzinach 13:00-17:00.

Świadczenie nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego odbywa się po umówieniu terminu wizyty. Zgłoszeń dokonuje się pod numerem telefonu 536-006-810 - w godzinach pracy Starostwa Powiatowego w Kartuzach.

Nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego udziela się między innymi w sprawach z zakresu prawa rodzinnego, rozwodów i separacji, alimentów, prawa pracy, rozpoczęcia działalności gospodarczej, prawa cywilnego, prawa rzeczowego, prawa spadkowego, ubezpieczeń społecznych, prawa do opieki zdrowotnej, prawa administracyjnego, prawa karnego i prawa podatkowego

Zachęcamy również do skorzystania z sekretariatu, nieodpłatnej mediacji, pomocy na odległość i pomocy poza punktem.

Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Powiatu Kartuskiego. Na jego terenie istnieje możliwość skorzystania również z innych punktów, w których pomocy udzielają doradcy, prawnicy, adwokaci, radcy prawni i doradcy podatkowi.