Punkt Nieodpłatnego Poradnictwa Obywatelskiego w Gdyni

Zapraszamy do skorzystania z usług trzech punktów nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego zlokalizowanych w Gdyni przy ul. Traugutta 2 w siedzibie Stowarzyszenia OVUM. Nieodpłatne poradnictwo obywatelskie świadczone jest osobom uprawnionym przez doradców Stowarzyszenia OVUM, w tym prawników, radców prawnych i doradców podatkowych, od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00-20:00.

Świadczenie nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego odbywa się po umówieniu terminu wizyty. Zgłoszeń dokonuje się od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00-20:00:

  • pod numerem telefonu 58 661-31-51,
  • pod adresem poczty elektronicznej biuro@ovum.org.pl,
  • osobiście w Gdyni przy ul. Traugutta 2.

Nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego udziela się między innymi w sprawach z zakresu prawa rodzinnego, rozwodów i separacji, alimentów, prawa pracy, rozpoczęcia działalności gospodarczej, prawa cywilnego, prawa rzeczowego, prawa spadkowego, ubezpieczeń społecznych, prawa do opieki zdrowotnej, prawa administracyjnego, prawa karnego i prawa podatkowego

Zachęcamy również do skorzystania z sekretariatu, nieodpłatnej mediacji, pomocy na odległość i pomocy poza punktem.

Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Gminy Miasta Gdyni. Na jej terenie istnieje możliwość skorzystania również z innych punktów, w których pomocy udzielają doradcy, prawnicy, adwokaci, radcy prawni i doradcy podatkowi.