Instrukcja obsługi Zoom

Dziękujemy za zainteresowanie organizowanym przez nas wydarzeniem. Webinarium poświęcone ustawie antyprzemocowej rozpocznie się w dniu 22.02.2021 r. o godz. 10:00 i potrwa ok. 3 godzin.

Wydarzenie odbędzie się online za pośrednictwem komunikatora internetowego Zoom (https://zoom.us). Najnowszą wersję aplikacji Zoom Client for Meetings można zainstalować po pobraniu jej ze strony: https://zoom.us/download#client_4meeting. Rekomendujemy korzystanie z urządzenia wyposażonego w mikrofon i kamerę, najlepiej z odpowiednio wyposażonego komputera. W przypadku jego braku, istnieje możliwość skorzystania z aplikacji ZOOM Cloud Meetings na telefonie komórkowym w systemie Android (https://play.google.com/store/apps/details?id=us.zoom.videomeetings) lub iOS (https://apps.apple.com/us/app/zoom-cloud-meetings/id546505307).

W celu dołączenia do webinarium, należy kliknąć w link: https://us02web.zoom.us/j/83745640182?pwd=cUpyKytXT0h2dEgvSENYQ2xRSW1KZz09. Można kliknąć w link z wyprzedzeniem w celu sprawdzenia poprawności konfiguracji. Jeżeli na którymś etapie system zapyta o hasło („Meeting Password”), należy wpisać następujące cyfry: 581515. Jeżeli na którymś etapie system zapyta o numer („Meeting ID”), należy wpisać następujące cyfry:  837 4564 0182.

Po kliknięciu w link, strona internetowa proponuje ściągnięcie i uruchomienie aplikacji Zoom („download & run Zoom”). Jeżeli zainstalowali już Państwo aplikację Zoom, po kliknięciu w link strona proponuje otworzenie Zoom Meetings (w wyskakującym okienku lub poprzez „click here”).

W przypadku problemów z instalacją lub uruchomieniem aplikacji Zoom Client for Meetings, istnieje możliwość dołączenia do wydarzenia w oknie przeglądarki internetowej („join from your browser”). Z uwagi na zmniejszone możliwości techniczne i niższy komfort obsługi, sugerujemy nie korzystać z tej opcji. W kolejnym kroku, zostaną Państwo poproszeni o podanie swojego imienia i nazwiska.

Jeżeli aplikacja zapyta nas o sposób połączenia, prosimy o wybranie opcji „Join with Video”.

Na kilkanaście minut przed rozpoczęciem wydarzenia, zostaną Państwo przekierowani do poczekalni („Prosimy o cierpliwość, wydarzenie wkrótce się rozpocznie.”). Na kilka chwil przed rozpoczęciem, zostaną Państwo dołączeni do wydarzenia.

System zaproponuje Państwu skorzystanie z wbudowanego mikrofonu (zakładka „Computer Audio”, guzik „Join Audio by Computer”), co należy zaakceptować klikając w niebieski guzik. Rezerwowo istnieje możliwość połączenia się poprzez połączenie telefoniczne, korzystając z danych znajdujących się w zakładce „Phone Call”.

Po dołączeniu – jeżeli nie słyszą Państwo pozostałych uczestników – należy kliknąć w lewym dolnym rogu przycisk „Join Audio”, a następnie „Join with Computer Audio”.

Po dołączeniu powinni Państwo zobaczyć pozostałych uczestników oraz samych siebie. Jeżeli nie widzą Państwo siebie, należy kliknąć przycisk „Start Video” – na dole, drugi od lewej. Aplikacja lub przeglądarka mogą wymagać udzielenia pozwolenia na korzystanie z kamery i/lub mikrofonu.

W przypadku problemów technicznych, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 58 661-31-51.