Zeznanie podatkowe za 2017 r. sporządzone przez urząd skarbowy – PIT-WZ

Wniosek o sporządzenie zeznania podatkowego przez urząd skarbowy zamieszcza się na formularzu PIT-WZ. Należy w nim zawrzeć informacje o korzystaniu z odliczeń od podatku lub dochodu, np. z tytułu przysługującej ulgi na dzieci, wydatków na cele rehabilitacyjne, podwyższonych kosztów uzyskania przychodów, a także przekazaniu 1% podatku na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Będziemy wdzięczni, jeżeli zdecydują się Państwo przekazać 1% podatku właśnie naszej organizacji. Przez 14 lat działalności zrobiliśmy naprawdę wiele dla społeczeństwa, a z Państwa pomocą zrobimy jeszcze więcej. Wystarczy wpisać we właściwym polu (PIT-WZ – poz. 38) nasz nr KRS: 0000217093. To nic nie kosztuje, a pomoże nam pomagać innym.

Wniosek o sporządzenie zeznania za 2017 r. można złożyć wyłącznie elektronicznie w terminie do 16 kwietnia 2018 r. Polecamy skorzystanie z aktywnego druku PIT-WZ, która umożliwia szybkie uzupełnienie danych w przeglądarce i bezpośrednią wysyłkę formularza do urzędu skarbowego. Do podpisania wniosku wystarczy kwota przychodu wykazana w zeszłorocznym zeznaniu podatkowym lub ePUAP. Na podstawie posiadanych informacji od pracodawców lub organów rentowych oraz danych z deklaracji PIT-WZ, urząd skarbowy przygotuje zeznanie podatkowe w terminie 5 dni. Urząd skarbowy prześle na wskazany adres e-mail link do przygotowanego zeznania podatkowego, które można następnie zaakceptować lub odrzucić w terminie do 30 kwietnia 2018 r.

Każdy podatnik uzyskujący dochody od innych płatników może skorzystać z druku PIT-WZ zamiast samodzielnie sporządzać deklaracje PIT-37 lub PIT-38. Nie ma przy tym znaczenia, czy rozlicza się sam, czy wspólnie z małżonkiem, czy jako osoba samotnie wychowująca dzieci. Wypełnienie formularza PIT-WZ zajmuje zaledwie kilka minut i minimalizuje ryzyko popełnienia błędów.

Formularz PIT-WZ online

3 komentarze do „Zeznanie podatkowe za 2017 r. sporządzone przez urząd skarbowy – PIT-WZ

  1. jestem osobą nie pełnosprawną **05-R mam do odliczenia Faktury.na sume. zł 866.47 posiadam samochód który służy mi do jazdy na rechabilitacje .słyszałem że mogę odliczyć 2280.00zł. 1 procent

    1. W celu uzyskania bezpłatnej porady prawnej w tym zakresie, prosimy o skorzystanie z formularza dostępnego na stronie głównej. Nasz doradca podatkowy udzieli wszelkich potrzebnych informacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *