Zeznanie podatkowe za 2016 r. sporządzone przez urząd skarbowy – PIT-WZ

Wniosek o sporządzenie zeznania podatkowego przez urząd skarbowy zamieszcza się na druku PIT-WZ. Należy w nim zawrzeć informacje o korzystaniu z odliczeń od podatku lub dochodu, np. z tytułu przysługującej ulgi na dzieci, wydatków na cele rehabilitacyjne, podwyższonych kosztów uzyskania przychodów, a także przekazaniu 1% podatku na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Będziemy wdzięczni, jeżeli zdecydują się Państwo przekazać 1% podatku właśnie naszej organizacji. Przez 13 lat działalności zrobiliśmy naprawdę wiele dla społeczeństwa, a z Państwa pomocą zrobimy jeszcze więcej. Wystarczy wpisać we właściwym polu (PIT-WZ – poz. 38) nasz nr KRS: 0000217093. To nic nie kosztuje, a pomoże nam pomagać innym.

Wniosek o sporządzenie zeznania za 2016 r. można złożyć wyłącznie elektronicznie w terminie do 18 kwietnia 2017 r. Polecamy skorzystanie z aktywnej deklaracji PIT-WZ. Na podstawie posiadanych informacji od pracodawców lub organów rentowych oraz danych z wniosku PIT-WZ, urząd skarbowy przygotuje zeznanie podatkowe w terminie 5 dni. Urząd skarbowy prześle na wskazany adres e-mail link do przygotowanego zeznania podatkowego, które można następnie zaakceptować lub odrzucić w terminie do 2 maja 2017 r.

Nowy sposób na rozliczenie podatku PIT uważamy za ciekawe rozwiązanie, jednakże – biorąc pod uwagę istniejące alternatywy – nieco ograniczone. Zostajemy pozbawieni możliwości dokonania korekty otrzymanego zeznania oraz uwzględnienia niektórych ulg, odliczeń i kosztów uzyskania przychodów. Dłużej również poczekamy na zwrot podatku. Zdecydowanie polecamy skorzystanie z bezpiecznego i darmowego kreatora PIT online oraz wgranie w nim wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego (PFR) z Portalu Podatkowego Ministerstwa Finansów. Wystarczy kliknąć, ewentualnie uzupełnić PIT o ulgi i odliczenia oraz wysłać przez internet lub wydrukować. Aplikacja prowadzi nas krok po kroku, sugeruje wybór właściwego formularza i odpowiednich dokumentów. Cały proces przebiega prawie automatycznie i zajmuje zaledwie kilka chwil.

Program PIT online

2 komentarze do „Zeznanie podatkowe za 2016 r. sporządzone przez urząd skarbowy – PIT-WZ

  1. Sczerze, to wolałem zapłacić za rozliczenie doradcy podatkowemu. Oczywiście przekazałem wam 1%. 🙂

    1. Bardzo dziękujemy za wsparcie, to wiele dla nas znaczy! 🙂 Szkoda, że nie skorzystał Pan z internetowej pomocy naszego doradcy podatkowego; podobnie jak inne usługi, również ona jest w pełni bezpłatna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *