Wstępnie wypełnione zeznania podatkowe za 2016 r.

Ministerstwo Finansów udostępniło już podatnikom usługę wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego (PFR – Pre-Filled tax Return). Usługa wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego polega na udostępnieniu podatnikom propozycji rozliczenia PIT. PFR PIT-37 sporządzany jest na podstawie informacji od płatników i organów rentowych z PIT-11, PIT-8C, PIT-R i PIT-40A/11A, a PFR PIT-38 na podstawie informacji z PIT-8C. PFR to dodatkowa pomoc przy składaniu zeznania podatkowego, jest to propozycja rozliczenia rocznego, z której można skorzystać lub nie. Wstępnie wypełnione zeznanie ma ograniczać do minimum nasz obowiązek związany z rozliczeniem rocznym. Pozwala nie tylko uniknąć błędów związanych z przepisywaniem danych z informacji od płatników, lecz to także wygoda, prostota i szybkość, gdyż nie trzeba samemu wypełniać zeznania podatkowego – robi to za nas administracja skarbowa.

Zdecydowanie polecamy skorzystanie z bezpiecznego i darmowego kreatora PIT online, który umożliwia wgrania wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego (PFR) z Portalu Podatkowego Ministerstwa Finansów. Wystarczy kliknąć, w kreatorze wczytać wstępnie wypełniony PIT, ewentualnie uzupełnić o ulgi i odliczenia oraz wysłać przez internet albo wydrukować. Aplikacja prowadzi nas krok po kroku, sugeruje wybór właściwego formularza i odpowiednich dokumentów. Cały proces przebiega prawie automatycznie i zajmuje zaledwie kilka chwil.

Program PIT online

Rozliczenia można dokonać samodzielnie, wspólnie z małżonkiem i jako osoba samotnie wychowująca dziecko. Zeznanie można uzupełnić także o ulgi i odliczenia oraz numer KRS organizacji pożytku publicznego, której chcemy przekazać 1% podatku. Będziemy wdzięczni, jeżeli zdecydują się Państwo przekazać 1% podatku właśnie naszej organizacji. Przez 13 lat działalności zrobiliśmy naprawdę wiele dla społeczeństwa, a z Państwa pomocą zrobimy jeszcze więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *