Emeryci i renciści mogą łatwo przekazać 1% podatku za 2017 r. z PIT-OP

Emeryci i renciści również muszą rozliczyć się z urzędem skarbowym. Emerytura i renta traktowana jest bowiem jako dochód i podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Zakład Ubezpieczeń Społecznych do końca lutego 2018 r. automatycznie wystawia i przesyła do urzędu skarbowego i podatnika deklarację PIT-40A, w której wskazuje wysokość wypłaconych świadczeń. Osoby, które nie miały żadnych innych dochodów, nie muszą już nic więcej robić – PIT-40A stanowi ich roczną deklarację podatkową.

Osoby pobierające emeryturę lub rentę, które otrzymały z ZUS formularz PIT-40A, mogą w łatwy sposób obniżyć wysokość podatku należnego fiskusowi o 1% i przekazać go organizacji pożytku publicznego (OPP). W tym celu wystarczy złożyć jedynie oświadczenie PIT-OP w urzędzie skarbowym lub wysłać go listem poleconym do dnia 30 kwietnia 2018 r. To najprostszy sposób, nie trzeba bowiem wypełniać zeznania podatkowego, a wystarczy tylko wskazać numer KRS OPP. I tyle – resztę zrobi urząd skarbowy.

W celu sporządzenia formularza PIT-OP można skorzystać z dwóch dogodnych opcji:

  • pobrać plik PIT-OP w formacie PDF z naszej bazy druków PIT, wypełnić go w przeglądarce i wydrukować, lub
  • wypełnić aktywny druk PIT-OP bezpośrednio w przeglądarce internetowej przy pomocy kreatora i wydrukować.

Będziemy wdzięczni, jeżeli zdecydują się Państwo przekazać 1% podatku właśnie naszej organizacji. Przez 14 lat działalności zrobiliśmy naprawdę wiele dla społeczeństwa, a z Państwa pomocą zrobimy jeszcze więcej. Wystarczy wpisać we właściwym polu (PIT-OP – poz. 9) nasz nr KRS: 0000217093. To nic nie kosztuje, a pomoże nam pomagać innym.

Formularz PIT-OP online

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *