Centrum Wsparcia Rodziny

Zapraszamy serdecznie rodziny i osoby mieszkające w Gdyni, Gdańsku, Sopocie oraz powiatach kartuskim, puckim i wejherowskim do skorzystania z nieodpłatnych konsultacji psychologicznych, porad prawnych i obywatelskich oraz mediacji.

Adekwatne formy wsparcia zostaną przedstawione w trakcie konsultacji z osobą pierwszego kontaktu. W celu umówienia terminu rozmowy, prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00-20:00 pod numerem telefonu 58 350-15-15.

Ze wsparcia można skorzystać osobiście w Gdyni przy ul. Traugutta 2 lub zdalnie - przez telefon i komunikatory internetowe.

Pod koniec roku zorganizujemy w Gdyni warsztaty, które mają pomóc rodzicom dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym zrozumieć postrzeganie przez nich trudnych sytuacji życiowych wpływających na ich dobrostan. Rodzice będą mieli okazję przekonać się, że nie są sami ze swoimi pytaniami i obawami dotyczącymi wychowania dziecka. Wspólnie będziemy się wspierać w poszukiwaniu rozwiązań konkretnych trudności wychowawczych. Osoby zainteresowane wzięciem udziału, prosimy o kontakt pod adresem e-mail biuro@ovum.org.pl.

Warsztaty poprowadzi Alina Rogaczewska - psycholog i socjoterapeuta, w Stowarzyszeniu OVUM udziela wsparcia członkom rodzin w kryzysie. Na co dzień koordynuje Poradnią Centrum CBT w Gdyni i pracuje z dziećmi, młodzieżą oraz ich rodzicami. We współpracy z Kołem PTSR prowadzi także terapie dla osób chorych na stwardnienie rozsiane. Posiada bogate doświadczenie zawodowe w pracy z dziećmi, jest założycielką Centrum Rozwoju Dziecka PRZYJACIELE.

Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2021-2030.