Zawieszenie udzielania porad osobistych

W związku z przeciwdziałaniem zagrożeniom związanym z COVID-19, w dniu dzisiejszym Ministerstwo Sprawiedliwości poinformowało o konieczności podjęcia działań mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa wykonawcom i osobom korzystającym z nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego i nieodpłatnej mediacji. W komunikacie wskazano na zasadność zawieszenia udzielania porad osobiście i poinformowania osób umówionych o odwołaniu wizyt w punkcie.

Działalność Punktów Nieodpłatnego Poradnictwa Obywatelskiego w Gdyni i Stężycy została zawieszona do odwołania. Niebawem spodziewamy się kolejnych decyzji samorządów w odniesieniu do innych punktów, o czym będziemy niezwłocznie informować. W trosce o zdrowie naszych Klientów, również i my podjęliśmy decyzję o zawieszeniu działalności Gdyńskiego Centrum Mediacji oraz udzielania porad osobistych w ramach działalności Biura Porad Obywatelskich w Gdyni, w tym także w Sądzie Rejonowym w Gdyni i gdyńskich radach dzielnic.

W celu zapewnienia dostępu do poradnictwa w tych niesprzyjających okolicznościach, przystąpiliśmy od razu do udzielania porad przez telefon oraz za pośrednictwem poczty elektronicznej i komunikatorów internetowych. Pomoc jest udzielana według kolejności zgłoszeń, po złożeniu stosownego oświadczenia.

Nie przerywamy pracy! Jesteśmy do Waszej dyspozycji pod numerem telefonu 58 350-15-15 i adresem e-mail biuro@ovum.org.pl od poniedziałku do piątku w godzinach od 12:00 do 20:00.

Dziękujemy za wyrozumiałość, życzymy zdrowia i #zostańwdomu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *