Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem 2021

W poniedziałek rozpocznie się kolejny Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. W związku z sytuacją epidemiczną, Stowarzyszenie OVUM postanowiło w tym roku skupić się na działaniach zdalnych.

Z okazji Dnia Ofiar Przestępstw, w dniu 22.02.2021 r. o godz. 10:00 zorganizujemy internetowe seminarium poświęcone ustawie antyprzemocowej. Jego głównym celem jest prezentacja przyjętych rozwiązań, omówienie praktycznych aspektów ich stosowania oraz wymiana doświadczeń pomiędzy podmiotami zaangażowanymi w pomoc osobom pokrzywdzonym. Zapraszamy na wydarzenie i na stronę internetową https://ovum.org.pl/aktualnosci/ustawa-antyprzemocowa-webinarium po szczegółowe informacje.

Osoby pokrzywdzone przestępstwem będą miały możliwość skorzystania przez cały tydzień w godz. od 08:00 do 20:00 z uruchomionej specjalnie z tej okazji infolinii pod nr telefonu 58 743-21-90. Specjaliści ze Stowarzyszenia OVUM i Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku zapewnią bezpłatną i niezwłoczną pomoc wszystkim zainteresowanym.

Niezależnie od zaplanowanych inicjatyw, warto przypomnieć o dyżurze telefonicznym osób pierwszego kontaktu z ośrodków i punktów pomocy pokrzywdzonym przestępstwem. Pod nr telefonu 58 776-40-67 można uzyskać nie tylko całodobowe wsparcie, ale również wiadomości o szerokiej ofercie pomocy współfinansowanej ze środków Funduszu Sprawiedliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *