Rozlicz podatek PIT z programem online

Program PIT online

Płacenie podatków to nic przyjemnego, lecz nadszedł już czas na rozliczenie PIT. Obliczenie podatku dochodowego od osób fizycznych następuje poprzez złożenie w urzędzie skarbowym odpowiedniego formularza PIT za 2017 r. W tym roku na to czas do 30 kwietnia 2018 r. Dzięki bezpiecznemu i darmowemu programowi PIT online, rozliczenie podatku jeszcze nigdy nie było tak szybkie i proste. Aplikacja w przeglądarce internetowej prowadzi nas krok po kroku, sugeruje wybór właściwego druku PIT i odpowiednich dokumentów, a także informuje o możliwościach skorzystania z ulg podatkowych. Zajmuje to zaledwie kilka minut. Kreator PIT nie wymaga instalacji, umożliwia bezpośrednie wysłanie formularza PIT przez internet lub wydrukowanie go i dostarczenie do urzędu skarbowego.

Jak rozliczyć PIT w 2018 r.? Urząd skarbowy oferuje nam póki co kilka opcji:

  1. Rekomendujemy złożenie wniosku PIT-WZ i otrzymanie zeznania podatkowego sporządzonego przez urząd skarbowy - to obecnie najprostszy sposób, a z aktywnym drukiem PIT-WZ również najszybszy;
  2. Pobranie z naszej bazy druków PIT pliku w formacie PDF: PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38 - ich samodzielne wypełnienie w przeglądarce, wydrukowanie i dostarczenie do urzędu skarbowego;
  3. Osoby pobierające emeryturę lub rentę z ZUS mogą przekazać 1% podatku składając oświadczenie PIT-OP. Nie trzeba wypełniać zeznania podatkowego, wystarczy jedynie wypełnić oświadczenie PIT-OP i wskazać numer KRS. I tyle - resztę zrobi za nas urząd skarbowy.

Ustawa o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie umożliwiła pomniejszenie o 1% podatku należnego urzędowi skarbowemu i przekazanie go na rzecz organizacji pożytku publicznego. Jedynie organizacje pozarządowe - a więc organizacje społeczne takie jak stowarzyszenia i fundacje - spełniające najwyższe standardy działalności mogą uzyskać status OPP.

W wykazie organizacji pożytku publicznego znajduje się również Stowarzyszenie OVUM. Będziemy wdzięczni, jeżeli zdecydują się Państwo przekazać 1% podatku właśnie naszej organizacji. Przez 14 lat działalności zrobiliśmy naprawdę wiele dla społeczeństwa, a z Państwa pomocą zrobimy jeszcze więcej. Wystarczy wpisać we właściwym polu (PIT-37 - poz. 137-138, PIT-38 - poz. 57-58) nasz nr KRS: 0000217093, a także zaokrągloną kwotę 1% podatku należnego. Przekazanie 1% podatku nie jest darowizną i nic nie kosztuje, a pomoże nam pomagać innym.

PIT, OPP, organizacja pożytku publicznego

Nie ma konieczności wskazywania celu szczegółowego jednego procenta i wyrażania zgody na przekazanie nam swoich danych. W celu przekazania w PIT 1% podatku, należy wypełnić odpowiednie pola w rocznym zeznaniu podatkowym składanym do urzędu skarbowego (PIT-28 - poz. 134-135, PIT-36 - poz. 329-330, PIT-36L - poz. 97-98, PIT-37 - poz. 137-138, PIT-38 - poz. 57-58). Istnieje również możliwość przekazania 1% podatku od dochodu ze sprzedaży nieruchomości (PIT-39 - poz. 51-52) oraz emerytury lub renty (PIT-OP - poz. 9). Przekazanie jednego procenta podatku jest możliwe również na podstawie korekty deklaracji podatkowej. Urząd skarbowy rozliczy PIT i przekaże organizacjom pożytku publicznego środki podchodzące z 1% podatku w okresie od maja do lipca 2018 r.

1% podatku, 1 procent podatku, jeden procent podatku

Stowarzyszenie OVUM jest organizacją pożytku publicznego działającą na rzecz mieszkańców Pomorza już od kilkunastu lat. Jego historia jest nieodłącznie związana z prowadzeniem Biura Porad Obywatelskich w Gdyni, gdzie na przestrzeni tych lat nieodpłatnie pomogliśmy rozwiązać problemy kilkudziesięciu tysiącom osób. Nasza działalność nie ograniczała się tylko do pomocy w siedzibie przy ul. Traugutta 2, udzielaliśmy również porad przez internet, pocztę i telefon oraz dojeżdżając do mieszkańców obłożenie chorych i niepełnosprawnych. Prowadzimy również Gdyńskie Centrum Mediacji, edukację prawną i obywatelską oraz wsparcie psychologiczne. Dzięki zeszłorocznemu wsparciu z 1% byliśmy w stanie zapewnić niezbędną pomoc jeszcze większej liczbie osób.

W ramach Senioralnej Szkoły Prawa przeprowadziliśmy kilkadziesiąt szkoleń z zakresu prawa dla seniorów. Kierowaliśmy także Ośrodkiem Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem na całe województwo pomorskie. Stowarzyszenie OVUM przygotowało dziesiątki poradników i przewodników, dzięki którym wiele osób mogło uzyskać potrzebne informacje. Jesteśmy aktywnymi członkami Ogólnopolskiej Sieci Organizacji Pozarządowych Przeciwko Handlowi Ludźmi, Związku Biur Porad Obywatelskich i Koalicji Infolinii. Nasza działalność została wyróżniona przez Rzecznika Praw Obywatelskich, który przyznał nam nagrodę specjalną dla organizacji działającej na rzecz obrony praw człowieka.

Lata działalności
14
Udzielone porady
61775
Zrealizowane projekty
23
Wolontariusze
132