Punkt Nieodpłatnego Poradnictwa Obywatelskiego w Skórczu

Zapraszamy do skorzystania z usług punktu nieodpłatnej pomocy prawnej zlokalizowanego w Skórczu przy ul. Głównej 28 w siedzibie Przychodni Rejonowej. Nieodpłatna pomoc prawna udzielana jest osobom uprawnionym przez prawników Stowarzyszenia OVUM - adwokatów i radcę prawnego - według następującego harmonogramu:

  • w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godzinach 12:30-16:30,
  • w środy w godzinach 08:30-12:30.

Celem uzyskania nieodpłatnej pomocy prawnej, sugerujemy zapoznanie się ze sposobami wykazywania uprawnienia do jej uzyskania.

Zachęcamy również do skorzystania z informacji telefonicznej, pomocy w miejscu zamieszkania i mediacji.

Zadanie publiczne jest finansowane ze środków otrzymanych od Powiatu Starogardzkiego. Na jego terenie istnieje możliwość skorzystania również z innych punktów nieodpłatnej pomocy prawnej, w których możemy liczyć na bezpłatne porady prawne radców prawnych i adwokatów. W Starogardzie Gdańskim przy ul. Kanałowej 3 ulokowane są 2 punkty nieodpłatnej pomocy prawnej prowadzone przez adwokatów. W Skarszewach przy ul. Szkolnej 9 poradnictwo prawne prowadzi radca prawna, w Czarnej Wodzie przy ul. Mickiewicza 7 - adwokat.

Darmowych porad prawnych udzialają w Gdańsku adwokaci, radcy prawni, doradcy podatkowi i prawnicy w 19 punktach nieodpłatnej pomocy prawnej. W 9 punktach położonych przy ul. Dyrekcyjnej 9 w Gdańsku bezpłatnie doradzają radcy prawni i adwokaci. W punkcie przy ul. Grunwaldzkiej 5 w Gdańsku można liczyć na porady radcy prawnego i doradcy podatkowego. Konsultacji radcy prawnego i prawnika uświadczymy w punkcie przy ul. Opata Rybińskiego 10 w Gdańsku, bezpłatnej porady adwokackiej należy się z kolei spodziewać przy ul. Hożej 4. Przy ul. Gościnnej ugości nas - wedle potrzeb - zarówno doradca prawny, podatkowy, jak i radca prawny. W Gdańsku przy ul. Jagiellońskiej 11 możemy liczyć na równie duży wachlarz możliwości - do naszej dyspozycji pozostają radca prawny, adwokat i prawnik. Przy ul. Północnej 5 w Gdańsku porad prawnych udziela adwokat, przy ul. Kisielewskiego z kolei możemy liczyć na bezpłatną pomoc radcy prawnego. W Gdańsku przy Jaśkowej Dolinie 105 czekają na nas doradcy i radcy prawni oraz adwokaci. Gdańskie Stowarzyszenie Jasień dumnie reprezentują prawnik i radca prawny, którzy przy ul. Zakopiańskiej 40 świadczą darmowe poradnictwo prawne. Gdańska FOSA udzieli oparcia i wsparcia radcy prawnego ul. Reduta Wyskok 2. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku.

W powiecie gdańskim można skorzystać z bezpłatnych porady prawnych w Pruszczu Gdańskim. Radca prawny i prawnik są do naszej dyspozycji w 2 punktach nieodpłatnej pomocy prawnej położonych przy ul. Wojska Polskiego 16. Pomocy prawnej za darmo udzieli również adwokat w Kolbudach, Pszczółkach i Przywidzu. Radcę prawnego i prawnika zastaniemy z kolei w Cedrach Wielkich, Suchym Dębie i Trąbkach Wielkich. Tajniki funkcjonowania wielu lokalizacji punktów pozwala zgłębić strona internetowa Starostwa Gdańskiego.

Radcy prawni w Tczewie rezydują przy ul. Piaskowej 2 w 2 punktach nieodpłatnej pomocy prawnej. W Pelplinie przy ul. Sambora 5 możemy skorzystać z porad prawnych adwokata, w Gniewie przy ul. Kusocińskiego 10 również. W Subkowach przy ul. Wybickiego 19a czeka na nas radca prawny. Harmonogram pracy punktów dostępny jest na stronie internetowej.

Adwokaci i radcowie prawni w Kwidzynie udzielają darmowej pomocy prawnej przy ul. Kościuszki 29b. Na porady radcy prawnego możemy liczyć przy ul. Grunwaldzkiej 70 w Ryjewie. Adwokat pomoże nam w Prabutach przy ul. Łąkowej 24. Szczegóły dostępne na powiatowej stronie internetowej.

Nieodpłatnej pomocy prawnej może udzielać adwokat, radca prawny, doradca podatkowy lub prawnik.

Nieodpłatna pomoc prawna obejmuje:

  • poinformowanie osoby uprawnionej o obowiązującym stanie prawnym, o przysługujących jej uprawnieniach lub o spoczywających na niej obowiązkach
  • wskazanie osobie uprawnionej sposobu rozwiązania jej problemu prawnego
  • udzielenie pomocy w sporządzeniu projektu pisma w sprawach, z wyłączeniem pism procesowych w toczącym się postępowaniu przygotowawczym lub sądowym i pism w toczącym się postępowaniu sądowoadministracyjnym
  • sporządzenie projektu pisma o zwolnienie od kosztów sądowych lub ustanowienie pełnomocnika z urzędu w postępowaniu sądowym lub ustanowienie adwokata, radcy prawnego, doradcy podatkowego lub rzecznika patentowego w postępowaniu sądowo-administracyjnym.

Nieodpłatna pomoc prawna obejmuje w szczególności sprawy z zakresu prawa rodzinnego, rozwodów i separacji, alimentów, prawa pracy, rozpoczęcia działalności gospodarczej, prawa cywilnego, prawa rzeczowego, prawa spadkowego, ubezpieczeń społecznych, prawa do opieki zdrowotnej, zakresu, prawa administracyjnego, prawa karnego i prawa podatkowego.